top of page

LIVEUROPE

Sveta Baar on 21 ikoonilisest Euroopa muusikapaigast koosneva platvormi Liveurope uhke liige, kes teevad koostööd Euroopa rikkaliku muusikamaastiku mitmekesisuse suurendamiseks.

ET Kaasrahastanud Euroopa Liit_WHITE Outline.png
A2 map white bg.png

2014. aastal asutatud Liveurope julgustab muusikapaiku oma programme mitmekesistama ja otsima esile kerkivaid Euroopa artiste, kes on alles avastamata. Platvormis osalemine annab (KOHTA NIMI) turvavõrgu, et broneerida paljutõotavamaid talente väljaspoolt meie piire ja tuua nad meie lavadele.

Teisisõnu, tänased Liveurope'i teod on homsed Christine ja The Queens, Years & Years ja Rosalía.

Viimase seitsme aasta jooksul on Liveurope toetanud juba üle 2900 kunstniku, kes esindavad 40 Euroopa rahvust. Tänu platvormi lihtsale ja progressiivsele rahalise boonuse süsteemile on Liveurope'i esinemispaigad broneerinud keskmiselt 63%* rohkem esilekerkivaid Euroopa artiste alates algatuse algusest (*Covidi-eelne).

Platvormi osana annab Liveurope oma liikmetele ka ELi kvaliteedimärgi, mis on pühendatud tunnustatud kohtadele, kus on tõestatud pühendumus Euroopa mitmekesisusele. Kõik Liveurope'i liikmed on oma piirkonna ikoonilised esinemispaigad ja professionaalsed infrastruktuurid ning kvaliteedimärk tugevdab nende positsiooni rahvusvahelisel muusikamaastikul.

Platvormi kaasrahastab Euroopa Liidu programm Loov Euroopa. Samuti käivitab ta regulaarselt algatusi riiklike avalik-õiguslike asutuste ja sihtasutustega, et suurendada kunstnike liikuvust teatud piirkondades. Üks neist on Põhjamaade Kultuurifondi toetatav algatus Above 55°, mille eesmärk on suurendada noorte Põhjala talentide nähtavust ja broneerimisvõimalusi.

bottom of page